Zadbaj o swoją dietę – to bardzo ważne!

Wiele osób prowadzi tryb życia, który trudno byłoby nazwać zdrowym. Hamburgery, chipsy, słodycze nie pomagają nam w dbaniu o nasze ciało. Słodka przekąska od czasu do czasu nas nie zabije, ale regularne jedzenie batoników na pewno nie wpływa dobrze na funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego warto zacząć zmieniać swój styl życia.

Krok po kroku ku zdrowej diecie

Nic nie dzieje się z dnia na dzień. Dlatego też wprowadzanie zmian powinno odbywać się stopniowo. Krok po kroku. Na początek możemy ograniczyć porcje słodycz do np. trzech dziennie.

Dopiero potem eliminujemy je lub zastępujemy owocami i orzeszkami. Jeśli wciąż mamy ochote na chipsy, możemy zrobić sobie zdrowy odpowiednik. Wystarczy, że ugotujemy ciecierzycę, a potem uprażymy w piekarniku. Dzięki temu będziemy mieli zdrową i smaczną przekąskę. Możemy do niej zrobić domowy sos pomidorowy bez soli, dzięki czemu dodamy jej jeszcze smaku. Jeśli nie zjemy całej ciecierzycy, dobrze jest ją schować do szczelnego opakowania, by się nie wysuszyła.

Dobre i zdrowe zastępniki

Jeśli przepadamy za fast-foodami, możemy zrobić sobie domową wersję z nasion roślin strączkowych lub chudego mięsa. Warto też ograniczać słodzenie napojów. Tak jak zwykle nie rzucamy się na głęboką wodę, ale stopniowo zmniejszamy ilość cukru, aż przyzwyczaimy się do herbaty bez niej. Możemy też zastąpić go ksylitolem lub zdrowym miodem. Zamiast białej mąki używajmy pełnoziarnistej.

Płatki śniadaniowe zastąpmy owsianką z owocami i masłem orzechowym. Dbajmy też o to, by każdy posiłek był zbilansowany i różnorodny. Nasz organizm nie przepada za nudą i monotonią, a nas samych znudzą wciąż te same dania.