Czy warto udać się na paintball ze znajomymi?

Większość ludzi dorosłych cały czas chce spędzać aktywnie czas nawet ten wolny. Wtedy szukają oni rozrywek, dzięki którym mogliby spotkać się ze znajomymi, ale również trochę się poruszać. W ostatnich latach bardzo popularny stał się paintball, który daje też możliwość rywalizacji pomiędzy poszczególnymi graczami i sprawia, że można poczuć się w jak grze strategicznej.

Należy  udać się do miejsca, gdzie o bezpieczeństwo dbają specjaliści, ponieważ dobrze zabezpieczona gra pozwoli na zmniejszenie ryzyka odniesienia kontuzji.

Jak dokładnie przebiega rozgrywka, gdy gra się w paintball?

Na początku należy pamiętać, ze nigdy nie można zdejmować maski z twarzy, gdy gra się cały czas toczy, ponieważ to mogłoby spowodować jakąś poważną kontuzję.

Należy strzelać w przeciwników tylko z ustalonej wcześniej minimalnej odległości. Nie należy oddawać strzałów w osoby, które zostały już wcześniej trafione. W momencie, gdy gracz zostanie trafiony nabojem, który zostawi dość duży ślad odpada on z rozgrywki  Należy wtedy podnieść ręce do góry i wtedy sędzia nakaże takiej osobie opuszczenie pola gry. Kiedy nabój wystraczająco nie rozpryśnie to można dalej uczestniczyć w tej bitwie. Raczej należy grać fair play, dlatego jeżeli ktoś zauważy, że został trafiony to powinien się sam przyznać, a nie czekać, że ktoś to zauważy. Przecież chodzi się na taką atrakcję po to, aby się dobrze na niej bawić.

Niektóre pola dają możliwość powrotu osobom, które zostały trafione na wczesnym etapie gry, ale muszą ściągnąć farbę ze swojego kombinezonu w wyznaczonym do tego miejscu. Celem tej zabawy jest wtargnięcie na teren przeciwnika i zabranie od nich flagi i powrót na swój teren, gdzie znajduje się baza, co spowoduje zwycięstwo drużyny, która atakowała.

One thought on “Czy warto udać się na paintball ze znajomymi?

Dodaj komentarz