Darmowe zwiedzanie miast z przewodnikiem – czy to możliwe?

Darmowe zwiedzanie miast z przewodnikiem to ostatnimi czasy jedna z popularniejszych form poznawania historii odwiedzanych przez turystów miejsc. Zarówno mieszkańcy, jak i zwiedzający mogą dołączyć do pieszych wycieczek niemalże za darmo. Niekiedy należy zarezerwować sobie miejsce, a czasem po prostu pojawić się w miejscu zbiórki.

Takiego typu zwiedzanie to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, poznanie historii i ciekawostek o wielu miastach, a także możliwość poznania interesujących osób.

Jak działa darmowe zwiedzanie miast z przewodnikiem?

Należy zarezerwować sobie miejsce lub pojawić się w punkcie zbiórki na czas. W ofercie takich wycieczek najczęściej pojawia się zwiedzanie starówki, parków, kościołów czy innych ważnych historycznie lokacji.

Często są to także wędrówki tematyczne, np. opowieści o duchach czy renesansowych budowlach. Następnie w zupełnej ciszy podążamy za licencjonowanym przewodnikiem, który omawia po kolei budynki lub rzeźby. Po skończonym oprowadzaniu pilot prosi o symboliczną opłatę. Wówczas zgromadzeni sami przekazują przewodnikowi dobrowolną kwotę. Zwiedzanie może być organizowane zarówno w języku polskim, jak i często w języku angielskim, niemieckim lub hiszpańskim.

Gdzie można znaleźć oferty darmowego zwiedzanie miast z przewodnikiem?

Jedną z platform, która prężnie działa zarówno w Polsce, jak i wielu innych europejskich miastach jest Walkative. Takich stron, które oferują darmowe zwiedzanie, jest jednak znacznie więcej. W tym celu warto sprawdzić grupy tematyczne, fanpage na mediach społecznościowych oraz fora internetowe.

Szczególnie wiele tego typu ofert wycieczek znajduje się w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

One thought on “Darmowe zwiedzanie miast z przewodnikiem – czy to możliwe?

Dodaj komentarz