Hobby dla każdego, na każdą kieszeń, na poprawę humoru i zdrowia – bieganie!

Wiele osób zastanawia się (zwłaszcza w okolicach Nowego Roku, czy zbliżających się wakacji), co zrobić, by poprawić swoją kondycję, wygląd ciała, czy samopoczucie. Oczywiście, pierwsze na myśl przychodzi odnalezienie jakiegoś sportu dla siebie.

Problemem jest zwykle czas, pieniądze i brak wcześniejszego doświadczenia.

Tu na ratunek przychodzi… bieganie

Tak, prosty, zwykły jogging staje się z każdym rokiem coraz popularniejszym hobby. Zaraził miliony ludzi na całym świecie, więc na pewno są ku temu powody. Jakie? Oto tylko niektóre z nich:

  1. Jest tani

Tak naprawdę wystarczy tylko para dobrych butów sportowych i tyle. Żadnych karnetów, zapisów na siłownię, ani pieniędzy wydanych na benzynę, by na wcześniej wymienione dojechać. Nie trzeba także specjalistycznego sprzętu, który kosztuje dużo pieniędzy. Po prostu, wychodzisz z domu… i biegniesz.

  1. Nie zajmuje dużo czasu

Jak już wyżej zostało wspomniane, można odjąć czas spędzony na dojazd. Dodatkowo, to biegacz decyduje, ile ma trwać trening – początkującemu wystarczy 20 minut! Plusem jest też fakt, że można czas na bieganie ustawić idealnie pod swój tryb życia. Wieczór? Poranek? Środek dnia? Elastyczne dobieranie treningów tylko zwiększa szanse na regularność.

  1. Rewelacyjnie działa na nasze zdrowie

Obniża ciśnienie krwi, wzmacnia naczynia krwionośne, zatem poprawia stan naszego serca. To nie wszystko, bo układ oddechowy również ulega poprawie – płuca stają się silniejsze. Wpływa też na mocne kości, bo zwiększa się ich gęstość. A to i tak nie wszystko. Poprawie ulega także nasza odporność i rzadziej chorujemy.

Mamy też lepsze samopoczucie, bo podczas biegania wydzielają się hormony szczęścia. Mięśnie (a zwłaszcza nóg) się rozwijają i stają się wytrzymalsze. Przy tak długiej liście korzyści utrata wagi i lepszy wygląd ciała można uznać za miły skutek uboczny.

  1. Możemy poznać nowych ludzi

Jak już zostało wspomniane, biega coraz więcej osób. W Internecie powstają grupy ludzi, którzy wzajemnie się motywują do treningów i wspólnie biegają. To wspaniała okazja, by poznać kogoś, o podobnych zainteresowaniach.